İlk kez 1920 yıllarında elektrikli ses dalgalarının kaydedilip yayınlanmasına olanak sağlayan icatlar ortaya çıkmıştı. Ancak günümüzdeki hoparlör sistemlerine benzeyen ilk ürün 1924-1925 yılları arasında keşfedilmiştir. Chester W. Rice ve Edward W. Kellog’un katkılarıyla dünyanın ilk hoparlörü icat edilmişti. Bu iki bilim insanının o günlerde ortaya çıkardıkları hoparlör sistemleri günümüzde radikal değişikliklere uğramadan halen daha kullanılmaktadır.

Bu güzel icat günümüzde öyle kompakt boyutlara ulaştı ki her daim yanımızdan ayırmayacağımız yol arkadaşımız oldu. Montumuzun cebine dahi sığabilecek boyutlara ulaşan hoparlör sistemleri, Bluetooth versiyonun da gelişmesiyle (Bluetooth Versiyon Nedir?) birlikte uzun pil ömrü ve yüksek ses aktarım kalitesi ile kullanıcıların keyifli anlar geçirmesini başarıyla sağlıyor.

Bir Deniz Günü Etkinliği

Sevdiklerinizle bir deniz günü planladığınızı düşünelim; şort, mayo, güneş kremi, güneş gözlüğü, plaj şemsiyesi, kamp sandalyesi gibi lazım olan her şeyi yanınıza aldınız. Peki ya işin eğlence tarafında ne yapmalıyız?

Belki bir şarkı eşliğinde uzaklara dalmak, düşünmek isteriz. Tabii bunu yaparken şarjım biter mi, korkusuyla keyfinizi sürekli olarak kontrol ettiğiniz bir senaryo çok can sıkıcı olur değil mi? Bunun için bir çözüm var Bang & Olufsen Beosound Explore.

Arkadaşlarınızla plajda sohbet ederken arka fonda bırakın Beosound Explore çaldığı müzikle doğada sizi yolculuğa çıkarsın. Uçsuz bucaksız denizlerin derinliğinde balıklar kadar özgür olduğunuzu hayal edin.

Bang & Olufsen Beosound Explore'u Keşfet

Çok huzurlu bir ortam, sonsuza dek sürse keşke dediğiniz anda kalp atışlarını hızlandıran hamle genellikle arkadaş grubunun en matrak üyesinden gelebilir. Arkadaşınızın hoparlörü bulunduğunuz alandan hızla kaçırıp denize girdiğini düşünün ve su damlalarının hoparlöre sıçradığını.

Eyvah! Bang & Olufsen Beosound Explore, çok da havalı ismi vardı yazık oldu artık kullanılamaz diye düşünebilirsiniz. Ancak Beosound Explore tıpkı adı gibi sizin doğadaki keşiflerinize eşlik etme parolasıyla Danimarka'da üretildi.

Bang Olufsen, bu modelinde IP67 sertifikasını aldı ve suya-toza karşı dayanıklı olduğunu tüm dünyaya duyurdu. Sahip olduğu kumaş kayışına kadar su geçirmez olan Beosound Explore, alüminyum gövdesi ile güçlü duruşunu vurgular nitelikte bir başyapıt.

Spor Aktivitelerinize Renk Katın

Kendinizi Türkiye'nin en batısında Gökçeada'nın Aydıncık plajında hayal edin. Masmavi berrak bir su, sabahın ilk ışıkları ile birlikte kanonuz ile denize açıldınız, belki arka planda bir klasik müzik dinlemek istersiniz ve ünlü kemanist ve besteci Francesco Geminiani’nin eserlerinden birini (SpotifyApple Music) çalmak iyi bir fikir olabilir.

Bu enstrümantal zenginlikle birlikte şehrin gürültüsünden arındığınız, kendi evreninizde özgürce dolaştığınız bir zihinsel yolculuk…

Böyle anlarınızda sizi yarı yolda bırakmayacak 27 saat oynatma süresine sahip IP67 su ve toza karşı dayanıklı Bang & Olufsen Beosound Explore, İskandinav yarım adasının en zorlu iklim koşullarında test edildi ve sizler için üretildi.

Suya Karşı Dayanıklı Bang & Olufsen Beosound Explore'u Keşfet

Doğada Huzurlu Bir Bisiklet Turu

Tek başınıza bir bisiklet turu yaptığınızı toprak zeminde ağaçların arasında ilerlediğiniz bir gezi turunda olduğunuzu düşünün. Böyle anlarda yalnız hissetmemek için bir müziğin bize eşlik etmesi şüphesiz yaptığımız turun daha keyifli hale gelmesini sağlardı. Ancak bu anları bize yaşatması için telefon kullanmak tehlikeli olabilir, telefonun dikkat dağıtan ekranı olası kazalara yol açabilmektedir.

Bang & Olufsen Beosound A1'i Keşfet

Üstelik telefonların fiziksel yapıları doğada yaşanabilecek ufak kazalarda bizim için ciddi bir maliyete yol açabilir.

Bunun yerine alüminyum gövdeli ve su geçirmez yapısı ile tercih etmek isteyeceğiniz bir Bang & Olufsen Beosound A1 o anlarda yolcuğunuza odaklanarak müziğin ritmi ile önünüze çıkan engelleri bir bir aştığınız anlarda güvende kalmanızı sağlayacaktır.

Sahip olduğu Bluetooth versiyon 5.1 ve 18 saatlik pil ömrü ile Bang & Olufsen Beosound A1, yolculuğunuz boyunca size kesintisiz bir müzik dinleme deneyimi sunmayı vadediyor.

Keyifli Teras Partilerinizin Vazgeçilmezi

Sevdiklerinizle planladığınız bir teras partisi hayal edin, İstanbul’un tarihi yarım adasının büyüleyici manzarasıyla partinize eşlik ettiği bir renkli gün. Işıltılı bir İstanbul gecesinde danslarınıza hareket katacak bir müzik sistemi nefis olmaz mıydı?

Bu müzik sistemi öyle pratik olmalı ki onunla herhangi birisinin devamlı ilgilenmesine gerek kalmamalı, partideki herkes yalnızca çılgınlar gibi dans etmeli ve eğlenmeli.

Bang & Olufsen tasarımcıları ve mühendisleri tam da böyle anlar için bir ürün geliştirmeye karar verdiler ve ortaya Beolit 20 çıktı.

Bang & Olufsen Beolit 20'yi Keşfetmek İçin Tıkla

Bang & Olufsen Beolit 20, Bang & Olufsen’in en güçlü ses üreten kablosuz taşınabilir bluetooth hoparlörü.

Beolit 20, 360 derecelik ses dağılımı ile partideki herkesin müziğin ritmine kendisini kaptırmasını sağlayan özel bir teknoloji ile birlikte gelmekte. 8 saat süren pil ömrü böylesine güçlü bir hoparlörün bir partiyi çok rahatlıkla tamamlamasına olanak tanıyor.

Beolit 20’nin üst yüzeyi ise kablosuz şarj imkânı sunuyor ve bu sayede bluetooth bağlantısı kurarken bir yandan telefonumuzu şarj etmemiz de mümkün.

Hifilife SoundLab uzmanları tarafından hazırlanan bu yazıda sizler için kullanım alanlarına göre en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörleri listeledik. Hangi taşınabilir bluetooth hoparlörü satın almak istediğinize bu rehberden sonra karar vermeniz, satın alacağınız bluetooth hoparlörü keyifle kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

Bang & Olufsen Beosound Explore, Bang & Olufsen Beosound A1, Bang & Olufsen Beolit 20’yi Hifilife.com’dan ve Hifilife’ın Kanyon ve Akasya alışveriş merkezlerindeki mağazalarından satın alabilir. Dilerseniz yine aynı mağazalarımızda ürünleri deneyimleyebilir ve uzmanlarımızdan detaylı bilgiler alabilirsiniz.