Hifilife SoundLab uzmanları tarafından hazırlanan bu yazıda kişisel zevklerinize göre hangi soundbar’ı tercih etmek isteyeceğinizin yanıtını bulacaksınız. En iyi soundbar hangisidir? Sorusunun cevabı da yine bu yazıda sizleri bekliyor.

Spor Severler İçin Soundbar Tavsiyesi

Sıkı bir futbol, basketbol, voleybol, motor sporları, tenis vb. takipçisiyseniz televizyonda takip ettiğiniz spor müsabakasının size hissettirdiği duyguları etkileyen iki etken vardır: görüntü ve ses.

Ses, izlediğiniz müsabakadaki rekabeti, mücadeleyi, tribün ruhunu evinize yansıtan oldukça önemli bir unsurdur. Dünyanın en iyi görüntü kalitesine sahip televizyonuna da sahip olsanız, yüksek kaliteli ve sesi doğru ve dengeli bir şekilde veren bir ses sisteminiz yoksa izlediğiniz müsabakadan alacağınız zevk büyük oranda yetersiz olacaktır.

Sesin önemini vurgulayacak olursak:

"Spor müsabakalarında seyir zevkimizin artması için seyirci çok önemli bir faktördür. Pandemi döneminde seyircisiz oynanan futbol, basketbol maçlarını düşünelim sporun ruhuna aykırı bu dönemler bu müsabakalardan aldığımız keyfi ciddi şekilde olumsuz etkilemişti.

Geçmişe gidin ve tribünde olduğunuz bir maçı hatırlayın, sahadaki kora kor mücadeleye anlık olarak tepki veren taraftarlar oyunu nasıl güzel hale getiriyorlar değil mi?"

Tıpkı stadyumdaymışçasına taraftar tepkilerinin odamızın duvarlarında dolaştığını hissedelim; gole giden forvet oyuncusunun kulağında yankılanan itici gücün salonumuzu sarmaladığı o büyüleyici an. İşte bu deneyim Klipsch Cinema 400 ile mümkün.

Klipsch Cinema 400, sektördeki en büyük subwoofer’lardan birine sahip, derin bas üretimi konusunda oldukça cömert olan bu subwoofer, Cinema 400’ün öne çıkan en büyük özelliklerinden biri konumunda. Güçlü bas performansı arayan izleyicileri tatmin edecek 8 inçlik kablosuz subwoofer, detay sesleri öldürmez aksine desteklemektedir.

Klipsch Cinema 400 ve Cinema 600'ü Keşfedin

4GHz’lik kablosuz bağlantı teknoloji teknolojisi ile gelen Subwoofer’ı odanızda herhangi bir yere konumlayarak seyredeceğiniz spor müsabakasının keyfini çıkartabilirsiniz.

Tribündeki davul seslerinin masanızın üstündeki kahve bardağını titrettiği, jeneriklik gollerle birlikte coşkuyla tezahüratlar söyleyen taraftarların evinize misafir olduğu bir futbol deneyimi.

Klipsch Cinema 400, Klipsch’in Cinema serisi Soundbar’ları için özel olarak geliştirdiği Klipsch Connect uygulaması ile uyumludur. Bu uygulama sayesinde yazılım güncellemeleri yapabilir, EQ ayarı yapabilirsiniz. Klipsch’in ses uzmanları tarafından dizayn edilmiş tanımlı setleri deneyerek size en yakın sesi tercih edebilirsiniz.

Formula 1’de Perez’in efsane savunmasındaki heyecan ve adrenaline benzer anları yüksek kaliteli sesler ile yakalamak istiyorsanız Cinema 400 tam da size göre bir model.

Film ve Dizi Tutkunlarına Özel Soundbar Tavsiyesi

Filmleri ve dizileri çok seviyor, kült yapımları akla geldikçe tekrar tekrar izliyor, yeni çıkan yapımlara da bir şans veriyorsanız sizin için bir tavsiyemiz var: Sennheiser AMBEO MAX Soundbar. Önceden izlediğiniz bir yapımda daha önce hiç duymadığınız sesleri Sennheiser AMBEO MAX imzalı 360 derece akustik ses ile yeniden deneyimleyin.

İzlediğiniz yapımdaki karakterler ile özdeşleşmek sesin kudreti ile mümkündür. Güçlü bir ses sizi filmin içine alarak senaryodaki başrollerden biri olmanıza olanak tanır. Sennheiser bizlere sunmuş olduğu Dolby Atmos teknolojisi ile 3 boyutlu ses deneyimi sunmaktadır.

AMBEO MAX'ı Keşfetmek İçin Tıklayın

Sennheiser AMBEO MAX modelinde 13 adet üst düzey ses sürücüsüne yer vermiştir. Bu sürücüler sayesinde AMBEO MAX, 5.1.4 ses deneyimi sunarken; ekstra bir subwoofer’a ihtiyaç duymadan derin ve hissiyatı yüksek 30Hz bas üretir.

Sennheiser AMBEO MAX, kutu içeriğinden çıkan kalibrasyon mikrofonu ile odanızla ilgili gerekli akustik ölçümleri yapar ve sizin için en iyi kalibrasyonu belirler. Kalibrasyon ile birlikte odanızı sinema salonuna çevirir ve stüdyo kalitesinde bir film izleme deneyimi sunar.

AMBEO MAX, en son HDMI standartlarına sahip olmasının yanında 4K geçiş uyumluluğu, Bluetooth ve yerleşik Chromecast gibi özelliklere de sahiptir.

Dolby Atmos, DTS:X ve MPEG-H ile de uyumlu olan AMBEO MAX, Upmix Teknolojisi sayesinde stereo veya 5.1 sesi bir 3D ses deneyimine dönüştürebilir. Bu teknoloji sayesinde geçmiş teknolojilerle kaydedilmiş kült yapımları da 3D ses deneyimi ile yeniden izliyormuşçasına seyredebileceksiniz. Geçmişe dönük uyumluluk AMBEO MAX’ın en önemli özelliklerinin başında geliyor.

 Fırçalanmış alüminyum dış yüzey ve minimalist detaylar. AMBEO MAX, tasarım ve performansı bir arada arayanlar için özenle geliştirildi.

 AMBEO MAX, TV ünitesinde kalabalık yaratmadan sizlere sürükleyici bir ses deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Ek bir subwoofer’a ihtiyaç olmadan derin ve etkileyici baslar duymak AMBEO MAX’ın güçlü donanımı sayesinde mümkün.

Müzik Dinleyicileri İçin Soundbar Tavsiyesi

The Eagles’ın, 1994 yılında Avustralya’nın Bnisbane kentinde düzenlenen konserde seslendirdiği ikonik şarkısı Hotel California’nın, akustik versiyonunu o yıla giderek en ön sıralardan dinlemek ister misiniz? Akustik gerçeklikle bezenmiş Bang & Olufsen Beosound Stage Dolby Atmos Soundbar ile geçmişteki şarkıları geleceğe taşıyarak yeniden deneyimleyin.

Bang & Olufsen Beosound Stage Soundbar, sahip olduğu 1 sürücüsü ve 4 woofer ile yüksek kaliteli ve dengeli sesler üretmektedir. Harici bir subwoofer’a ihtiyaç duymadan güçlü bas üretimi sağlayan BeoSound Stage, odanızda yer kaplayan ekstra kutulara ihtiyaç duymayan temiz bir kuruluma sahiptir.

2020-202 yıllarına damga vuran ödüllü Bang & Olufsen Beosound Stage, Premium Soundbar kategorisine adını yazdırmayı başarmıştı.

Beosound Stage'i Keşfetmek İçin Tıklayın

HDMI ARC uyumlu TV’lerle eşleştiğinde müzik kliplerini bambaşka bir boyuta taşımanız Beosound Stage Soundbar ile mümkün.

Yüksek ama bozulmayan kaliteli bir müzik deneyimi arıyorsanız Beosound Stage Soundbar’ın kabininde optimize edilmiş 3 kanallı bir sistem bulunuyor. Buna ek olarak Dolby Atmos teknolojisi sayesinde kulaklarınızın etrafında 360 derece dolaşan seslerin ritmine
kapılacaksınız.

 3 kanallı DSP tabanlı hoparlör sistemi olan Beosound Stage’in 11 adet sürücüsü kendi amplifikatöründen beslenmektedir,

 TV’nize tek bir HDMI kablosu ile bağlanan BeoSound Stage, sade ve kaliteli görünür. Bang & Olufsen’in alüminyum ve meşe ağacına yer verdiği model, salonunuza İskandinav esintilerini getirmeyi vadediyor.

Bang & Olufsen Theatre

Bang & Olufsen mühendisleri ve tasarımcıları bir araya geldiler ve dünyanın en iyi soundbar’ını ortaya çıkardılar: Bang & Olufsen Theatre.

Tıpkı adında geçen “Tiyatro” kelimesi gibi sizi sahneye çağırıyor ve detaylı sahne sesleri ile sizi büyülemeyi vadediyor. Theatre, sahip olduğu çok özel 12 sürücü ile detaylı ve temiz sesler verirken odada bulunan her noktaya eşit ve dengeli bir biçimde sesi ulaştırmayı amaçlıyor. 

Mekansal ses deneyiminin bulunduğu Bang & Olufsen Theatre, odayı çevreleyen sesler ile izleyicileri bulutların üzerinde yolculuk etmeye davet ediyor. Koaksiyel kanal ile izlediğiniz film veya dizideki dudak kıpırdamasının bile sesi Theatre ile kulağınıza gelir.

B&O Theatre'ın Büyüleyici Hikayesi İçin Tıklayın

Bang & Olufsen’ın ikonik üretim merkezi Factory 5’de yüksek üretim standartlarında üretilen Theatre, 1. sınıf alüminyum gövde ile güçlü tasarımını manşetlere taşıyor. Kullanıcıların kişisel zevklerine göre diledikleri zaman değiştirebilecekleri masif meşe ve kumaş koruma kapakları, Theatre’ınızı istediğiniz zaman yeniden yaratmanıza olanak tanıyor.

Zamana Meydan Okuyan Zamansız Tasarım

Bang & Olufsen Theatre, tasarım bir soundbar olmasına rağmen gelecek ile yüksek uyumluluk özelliğine sahip ender bir ürün.

55 inç TV’nizde kullanmak için satın aldığınız Theatre’ı ileride 6 inç TV’nizde de kullanmak isterseniz gerekli donanımlarla bu modüler tasarımı geleceğe taşımanız mümkün.

Theatre’ın yeni çıkan TV’lerle de uyumlu olması için gerekli yazılım ve donanım güncellemelerini alacağını bizzat Bang & Olufsen’in kendisi garanti ediyor.

Bang & Olufsen, Theatre’ın lüks ve gösterişli gövdesinin sanat galerisindeki bir eser gibi kıymetli durmasına özen gösteriyor. Bu yüzden Theatre’ın yakınlığa duyarlı sensörü sayesinde diijtal ekran yalnızca siz yanına yaklaştığınızda beliriyor. Ahşap detaylarıyla İskandinav tasarımından izler taşıyan Theatre’ın temiz görüntüsü; gelecekten günümüze uğramış bir obje gibi parıldıyor.

Kaliteli malzemeler, yekpare alüminyum gövde, güçlü ve berrak ses, dolby atmos teknolojisi, sahne genişliği ile Theatre dünyanın en iyi ev sinema sistemi olduğunu tüm dünyaya duyuruyor.