Daha iyinin peşindeyseniz, sizleri deneyim mağazalarımıza bekliyoruz. Müzik ve ses tutkunları; Bang & Olufsen markasının dünyaca ünlü zamansız tasarımlarını, Focal, Sennheiser markalarının mükemmeliyetçi High-End kulaklıklarını, mühendislik harikası KEF hoparlörleri ve daha birçoğunu Bang & Olufsen I Hifilife Mağazalarında deneyimleyebilirsiniz.

Bir Efsanenin Doğuşu: IE 800S High End Kulaklık Sizlerle

Sennheiser markası 75 yıldır bizlerle, bilen bilir. 2. Dünya Savaşı dönemi sonrası kurulan marka, o günden beri ses alanında birçok alt kategoride teknolojiler geliştirmekle meşgul. Sese takıntılı olanların vazgeçemediği markalardan biri.

Sennheiser, 1991 yılında Orpheus adında dünyanın en iyi kulaklığını üretti. Tamı tamına 16.000 dolar değerinde olan bu eşsiz kulaklık odyofil diye adlandırdığımız kitleye özel üretildi. Bu kulaklık birçok High-End kulaklığın Sennheiser özelinde atası sayılır. Mükemmel bir mühendislik, müthiş akustik dinleme deneyimi, üstün kalite eklenince ortaya dünyanın en iyi kuklaklıklarından biri çıktı.

sennheiser_orpheus

Sennheiser ses alanında vazgeçilmez markalardan birisi olarak adeta kendine bir segment oluşturdu da diyebiliriz.

Birçok kişi evde kullanılan sabit bir sistemde müzik dinlemeyi sevmiyor. Hele günümüzün hızlı dünyasında bu daha da yaygın bir hal aldı. İyi müzik sadece evde sabit bir sistemde dinlenebilir diye bir kaide de yok!  

Bir çok firma gibi Sennheiser da kulak içi üst düzey High End kulaklık üretmekte. Bu kulaklık modellerinden birisi hatta belki de en efsanesi IE 800S bu segmentin kralı diyebiliriz.

IE 800S alanında başarılı gövde tasarımı, akustik oda dizaynı ile rakiplerinden ayrılan bir yapı sunuyor. Dinamik sürücüsü ile de odyofil kitlenin kalbini çalan bir model. Seramik gövdesi de şahsen beni kulaklığa aşık eden dinleme detaylarından bir tanesi. Seramik gövdenin katkıları saymakla bitmeyebilir fakat en önemli noktası sevdiğiniz sanatçının, geniş bir konser salonunda, en sevdiğiniz parçayı adete size özel bir şekilde icra etmesi hissi yaratması diyebiliriz. Vokalin ağzından çıkan her sesi ve enstrümandan dağılan her notayı eliniz ile yakalayabilmeniz mümkünmüş gibi hissederek, rahat ettiğiniz koltukta sevdiğiniz içeceğinizi yudumlayıp, müziğin ritminde kaybolma keyfine varabilirsiniz.

Bu kadar detay sizlere, kulaklığın gerçekten neler hissettirdiği konusunda iyi bir betimleme olmuştur umarım. Daha önce bu kadar konforlu ve gerçekçi müzik dinleme deneyimini yanınızda taşımamış olma ihtimaliniz yüksek.

Bu lezzetli deneyimi bizlere sunan Sennheiser markası, devamlı gelişen teknolojileri sayesinde ürettiği modeller ile sizi mükemmeliyete yaklaştırıyor.

Mağazamızda arama yapın.