ART OF A9

Müzik ile sanat buluştu

Dairesel tasarımıyla her yerde sergileyebileceğiniz ikonik müzik tasarımı, Beoplay A9’un 10. Yılını kutlamak için dünyanın birçok ülkesindeki seçkin tasarımcılarla “Art of A9” projesi gerçekleştiriliyor. Tasarımcılar benzersiz tasarımlarını Beoplay A9’un dairesel tuvaline uygulayarak bu eşsiz hoparlörü birer sanat eseri olarak yeniden yorumluyor. Art of A9” projesi kapsamında, sınırlı sayıda üretilecek olan bu özel kanvas kılıflara yaptıkları tasarımları ile sanat ve müzik bir araya geliyor.

Hem ses hem tasarım bir arada

Beoplay A9 herhangi bir hoparlöre benzemiyor. Stereo'nuzu gizlediğiniz günlerinin bittiğinin farkındayız. Beoplay A9'u özenle seçilmiş malzemelerle ve ödünsüz bir detay çalışmasıyla güzel bir mobilya parçası olarak tasarladık. Sonuç, nerede olursa olsun sergileyebileceğiniz, ikonik bir müzik tasarımı parçasıdır. Yerleşik "oda kalibrasyonu" sistemi sayesinde, güçlü 1500 watt’lık dijital amplifikatör sistemimizle sağlanan Bang & Olufsen İmzalı Ses, mükemmel bir şekilde etrafınızdaki ortama uyum sağlar.

Bang & Olufsen, Beoplay A9 için “Art of A9” projesi ile A9’a cesur, heykelsi bir form kazandırarak yeniden tasarlıyor. Tasarımcılar Erdem Akan ve Deniz Salaçin Erciyas, kendilerine özgü tasarımları ile A9’a yeni bir boyut kazandırıyor.

illüstratör ve Grafik Tasarımcı

Deniz Salaçin Erciyas

Erciyas'ın, sınırlı sayıda üretilen Art of the A serisinde, ikonik hoparlörümüz tuval olarak kullanıldı. Erciyas, herkesin ve her şeyin birbirine benzediği bu dünyada özgünlüklerini keşfetmeleri için, günlük nesneleri parlak ve eğlenceli tasarımlara dönüştürerek kişiselleştiriyor. Tasarımlarında sadelik, renkler, şekiller ve doğadan esinlenen desenlerin soyut ifadesi yer alıyor. Erciyas, şehir yaşamı ve evlerde geçirilen zamanın artması nedeniyle, müziğin eşsiz tınısı, dalgalar, güneş, yeşil ve hayatın doğal akışını geometrik formlarda yansıtarak, insanların çevreye ve doğaya farkındalık düzeylerinin artmasını amaçlıyor.

Art Direktör

Erdem Akan

Tasarımcı Erdem Akan, "Sound Garden" adını verdiği tasarımıyla Art of A9 projesine katkıda bulunuyor. Akan, tasarımında 16. ve 17. yüzyıl Osmanlı çini desenlerinin naif ifadelerinden ve sadeliğinden esinlenerek, A9'un minimalist formu ile geleneksel İznik çini desenlerini uyumlu bir şekilde bir araya getiriyor. Tasarımda yer verdiği kuş detayları ve desenler, müzik ve ses dalgalarını temsil ederken aynı zamanda geleneksel ve modern çizgileri de bir arada sunuyor.

Mağazamızda arama yapın.