BANG & OLUFSEN’IN İKONİK TASARIMI YENİDEN DİZAYN EDİLDİ

Art of the A9

Art of the A9 projesi kapsamında, sınırlı sayıda üretilen bu özel kanvas kılıflara yapılan tasarımlar ile sanat ve müzik bir araya geliyor.

ART OF THE A9

Müzik ile sanat buluştu

Dairesel tasarımıyla her yerde sergileyebileceğiniz ikonik müzik tasarımı, Beosound A9’un 10. Yılını kutlamak için dünyanın birçok ülkesindeki seçkin tasarımcılarla “Art of A9” projesi gerçekleştiriliyor. Sanatçılar tasarımlarını Beosound A9’un dairesel tuvaline uygulayarak bu eşsiz hoparlörü birer sanat eseri olarak yeniden yorumluyor. Art of A9” projesi kapsamında, sınırlı sayıda üretilecek olan bu özel kanvas kılıflara yaptıkları tasarımları ile sanat ve müzik bir araya geliyor.

Erdem Akan

Erdem Akan, İstanbul'da doğup büyümüş ödüllü bir tasarımcıdır. Erdem, aynı zamanda sanat yönetmeni, küratör ve öğretmendir. Belirli bir tarzda çalışma üretmek yerine Erdem Akan’ı tasarıma giden yolda fikirler ve yaratıcılık yönlendirir. Klişe fikirler üzerine çalışmaktan, disiplinler ve kültürler arasındaki karşıtlıktan ve bu durumun sıkça yarattığı tezatlıktan ilham alır. Bu tasarımında ise Erdem Akan, Çini Ustası Salih Sarıçam'ın 16. yy'dan günümüze taşıdığı İznik motiflerini müzik ile harmanlamıştır.

Bang & Olufsen, Beosound A9 için “Art of A9” projesi ile A9’a cesur, heykelsi bir form kazandırarak yeniden tasarlıyor. Tasarımcılar Erdem Akan ve Deniz Salaçin Erciyas, A9’a yeni bir boyut kazandırıyor.

Deniz Salaçin Erciyas

Deniz Salaçin Erciyas, İstanbullu bir illüstratördür ve genellikle günlük objelerle çalışarak, onları parlak tasarımlara dönüştürmeyi amaçlar. Deniz Salaçin Erciyas, tasarım yolculuğuna arkadaşları ve sevdikleri için objeleri kişiselleştirmekle başladı. Deniz’e ilham veren dürtü, "herkesin ve her şeyin birbirine benzediği bu dünyada farklı bir şeyler yaratmak, insanların kendi benzersiz renklerini ve özgünlüklerini bulmalarına olanak sağlamak, onlara benzersiz olduklarını hatırlatmak; ruhu olan tasarımlar oluşturmak" şeklindedir. Deniz Salaçin Erciyas, "basitlik, renkler, şekiller, doğadaki desenler ve doğanın kendisine hissettirdiği soyut ifadesi" ile ilham aldığından bahsediyor ve önceden belirlenmiş bir plana bağlı kalmaktansa, çalışmalarında spontaneyi benimsediğini aktarıyor.

Renklerin içinde kaybolmak, şekiller arasında yeni anlamlar bulmak, insanların bu tasarımı gördüklerinde ne hissedeceklerini düşünmek ve aslında herkesi bu dünyada hissettiğim özgürlüğe davet etmek, adeta başka bir evrende olmak gibidir.

Deniz Salaçin Erciyas - İllüstratör ve Sanatçı

Hem ses hem tasarım bir arada

Beosound A9 herhangi bir hoparlöre benzemiyor. Stereo'nuzu gizlediğiniz günlerinin bittiğinin farkındayız. Beosound A9'u özenle seçilmiş malzemelerle ve ödünsüz bir detay çalışmasıyla güzel bir mobilya parçası olarak tasarladık. Sonuç, nerede olursa olsun sergileyebileceğiniz, ikonik bir müzik tasarımı parçasıdır. Yerleşik "oda kalibrasyonu" sistemi sayesinde, güçlü 1500 watt’lık dijital amplifikatör sistemimizle sağlanan Bang & Olufsen İmzalı Ses, mükemmel bir şekilde etrafınızdaki ortama uyum sağlar.

Mağazamızda arama yapın.

Sık aranan