Astell&Kern, müzik çalarlar, amplifikatörler, kulaklıklar ve Hi-Fi aksesuarları üreten bir Güney Kore ses teknolojileri firması.  Marka, müzik çalarlarının dünyanın en iyisi olması ile anınıyor. Şirketin yeni tanıtılan müzik çaları SP3000, bunun en güncel ispatı.Bundan belirli bir zaman önce, Campfire Audio ve Astell&Kern, Astell&Kern'ün derin, zengin sesini yeniden yaratma içgüdüsü ile AK Solaris X’i duyurmuşlardı. AK Solaris X sahip olduğu rafine teknolojileri sayesinde dünya çapında büyük ses getirmiş ve odyofillerin ilgisini çekmişti.

Şimdi, yeniden, Astell&Kern ve Campfire Audio, son teknolojiler ile üretilen özel yapım çoklu sürücülü sistem ve özgün, saf kaliteli ses sunan yeni bir hibrit IEM olan PATHFINDER'ı sunmak için bir kez daha güçlerini birleştirdi.Astell&Kern ve Campfire Audio, PATHFINDER ismine layık bir ürün yaratmak için bu kulaklığın üzerinde epey bir zaman harcamışlar.

Hadi, bunun sonuçlarına göz atalım!

Tasarım

Yeni bir kulaklığı kutusundan çıkarmak, biz ses severleri heyecanlandıran ritüellerin başında geliyor. A&K Pathfinder, bunu olabilecek en lüks versiyonda yaşatıyor.

Pathfinder’ı elimize aldığımızda tasarımının ergonomiye katkısı olacak şekilde yuvarlatılmış köşelerle, barışçıl hissettirdiğini gözlemliyoruz. Bu, klasik A&K çizgileri ile kabinin sırt tarafında, çelik bir palet üzerinde şekil değiştirip agresif bir duruşa geçiş yapıyor.

Kabloların rengi, şekli ve tasarımı kulaklığın genel hatları ile uyumlu, birbirlerini tamamlar vaziyette.

Kulaklığın yanına eşleştirilen taşıma çantası o kadar iyi ki, keşke tüm üst düzey kulak içi kulaklıkların yanında bu kadar iyi bir taşıma çantası verilse denilmesine sebep oluyor.

Bu çantaya ek olarak, aksesuarları depolayabileceğiniz 2 file kılıf daha dahil edilmiş olması büyük incelik tabii.

Kutuda Neler Var?

Pathfinder, zengin bir kutu içeriği ve lüks bir sunum eşliğinde
bizleri selamlıyor.

Kutu İçeriği:

- 2.5mm Gümüş Kaplama Bakır Kablo

- 3.5mm Gümüş Kaplama Bakır Kablo

- 4.4mm Gümüş Kaplama Bakır Kablo

- 5 Çift Final Audio E-Tip Kulaklık Ucu (XS/S/M/L/XL)

- 3 Çift Campfire Audio Marshmallow Kulaklık Ucu (S/M/L)

- 3 Çift Slikon Kulaklık Ucu (S/M/L)

- Kulaklık Temizleme Kiti

- Fermuarlı Deri Kılıf

- Kulaklık Koruma Kılıfı

- Kulaklık Uçları Ve Kablo Saklama Kılıfı

Malzeme Kalitesi

Özel Berilyum Bakır MMCX konektörleri, normal pirinç
konektörlere göre aşınma ve yıpranmaya karşı daha dayanıklıdır ve sağlam bir birleşim oluşturur. Tipik MMCX soketleri genellikle yumuşak pirinçten yapılır. Pathfinder’daki daha sert olan bu malzeme seçimi, bileşenin ve kulaklığın ömrünü uzatır. Büyük bir titizlikle ve el içliği ile ABD’de imal edilen Pathfinder, tercih edilen uzun ömürlü ve dayanıklı materyaller sayesinde ilk günkü formundan ödün vermeden müzik dinleme yolculuğunuza eşlik edecektir.

PATHFINDER, her bir kulaklığın en yüksek kalite standartlarında üretilmesini amaç edinen yetenekli kulaklık ustaları tarafından ABD’nin Oregon eyaletine bağlı Portland şehrinde elle monte ediliyor. Bu mükemmel mühendislik örneği, insanoğlunun el yetenekleri ile birleşince, lüks otomatik saatlerde olduğu gibi yüksek standartlarda bir eser vaat ediyor.

Konfor

Pathfinder, oldukça konforlu bir kulaklık. Kullanım konforu ve rahatlık deneyimi, kişisel bir mesela olduğundan, bireysel ergonomiye bağlı olarak oldukça değişken sonuçlar üretebilmekte. Bu bir gerçek.

Ne var ki, Campfire Audio ve A&K, Pathfinder’ı üretirken bir çok kulak şekli datasından faydalanarak bu kulaklığı olabilecek en rahat, pürüzsüz ve konforlu bir kalıba sığacak şekle yöneltmişler.

Ses Kalitesi

Pazarda, geniş bir frekans aralığı, gerçekçi reprodüksiyon ve mükemmel denge sunabilen yeni IEM’lere her zaman ihtiyaç var.

Bunu başarmak için PATHFINDER, orta frekans aralığının önemli bir kısmı için Knowles'tan özel bir Çift Diyaframlı Dengeli Armatür (BA) Sürücüsüne, yüksek frekanslar için yine çift BA sürücülerine ve ayrıca bas ve orta kademelerden sorumlu iki dinamik sürücüye ev sahipliği yapıyor.

Campfire Audio tarafından yeni geliştirilen Radyal Havalandırmalı Akustik Oda, iki Özel 10mm çaplı Dinamik Sürücü ile, 3D baskı yöntemiyle üretilen kabin içerisine uygulanan yeni bir teknoloji daha. Bu akustik oda, dinamik sürücülerin kendine has tonal karakerini korurken, burada ki karşıt açılara yerleştirilmiş iki dinamik sürücü tarafından üretilen yoğun basları doğal olarak ifade etmeye yaradığı söyleniyor. Havalı!

Burada kullanılan balanslı armatür sürücüler, bu işi en iyi yapan firma Knowles’tan alınma. Pathfinder için özel olarak üretilen bu sürücüler, kulağı yormayan ve sibilanslardan kaçınacak karakterde.

PATHFINDER'da ilk kez kullanılan Knowles'ın yeni "Çift Odacıklı" Dengeli Armatür Sürücüsü, tek bir bobinin iki ayrı diyaframı çalıştırdığı yenilikçi bir sürücü. Çift silindirli bir motor gibi düşünebilirsiniz. Tek, daha büyük pistonlu motora kıyasla daha
fazla beygir gücü ve daha yumuşak hareket sağlıyor bu yapı.

Motor benzetmesinden çıkarsak, bu sürücüler çoğu hibrit kulaklığa kıyasla daha sıcak ve daha doğal bir orta ses tonunu ifade etmede gerçekten başarılılar. PATHFINDER'a özel bu yepyeni Çift Odacıklı BA Sürücüsünün eşsiz performansı bizce dinlemeye değer.

PATHFINDER, kulaklıkların tam performans potansiyeline ulaşmasını sağlayan üç adet gümüş kaplı bakır kabloyla birlikte geliyor. Burada özellikle 2.5mm ve 4.4mm kabloları, uygun Astell & Kern müzik çalarlar ile kullanarak bir üst performans seviyesine geçiş sağlayabilirsiniz. Gümüş kaplama OFC(Oksijenden Arındırılmış Bakır) bakır Litz kablo, daha net, çözünür bir ses sunmak için yeni üretilmiş bir düz kablo modeli.

Yassı kablolar gerçekten birbirine karışmayı önlüyor, hızlıca sarılıyor ve minimum sürtünme sesine sahip oluyorlar.

Pathfinder, sunduğu özellikler, sahip olduğu ses karakteri, beraberinde getirdiği aksesuarlar ve şık tasarımı ile sizi değerlendireceğiniz herhangi bir kriterin altında bırakmayacak, yüksek performanslı bir kulaklık.

Mağazamızda arama yapın.

Sık aranan