Section
Drop element here!

Klipsch Ev Sinema Deneyimi

Koltuğunuzda gişe rekorları kıran bir filmi izlerken hiç “Bir şey kaçırıyor muyum?’’ diye düşündüğünüz oldu mu? Eğer bir ev sinema sisteminiz yoksa, bu sorunun cevabı muhtemelen "evet!" Doğru uzmanlık ve rehberlik olmadan kurulan bir ev sinema sistemi ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek zor olduğunu biliyoruz.

TEMEL BİLGİLER

"Ev Sinema Sistemi" Nedir?

Basit bir ifadeyle, bir ev sinema sistemi, size sürükleyici bir ses deneyimi sunmak için stereo sesin ötesine geçen bir hoparlör düzenlemesidir. Başka bir deyişle, evinizde size gerçek bir sinema salonu deneyimi yaşatacak sistemdir.

Ev sinema sistemi dendiğinde her bütçeye ve oda boyutuna uygun birçok hoparlör seçeneği bulabilirsiniz. Bu sistemlerin çoğu bir ses veya video alıcısı (AVR) ile çalışır. Fakat bazı sistemler kendi gücünü sağladığı için tek ihtiyacınız olan televizyonunuza bağlı bir HDMI kablosudur.

Her iki durumda da sonuç aynıdır. İster bir soundbar tercih edin ister 13 hoparlörlü bir sistem, bir ev sinema sistemi, TV şovlarından filmlere, haber bültenlerinden spor müsabakalarına izlediğiniz her şeyi zenginleştirecektir.

5.1 Surround Ses Sistemi Kurulumu

Geleneksel bir surround özellikli ev sinema sistemi oluşturmak için en az 5.1 hoparlör kurulumuna ihtiyacınız olacaktır. Bu kurulum, iki ön hoparlör, iki arka hoparlör, bir merkez kanal hoparlör ve bir subwoofer içermelidir.

ÖN HOPARLÖRLER

Ön hoparlörler, bir ev sinema sisteminin en önemli parçasıdır ve sahip olduğunuz en iyi hoparlörler olmalıdır. Bu hoparlörlerin ana görevi filmlerdeki müzik ve ses efektlerini size en doğru şekilde iletmektir. Hiçbir hoparlör size iki adet tam boy, yer tipi hoparlör kadar iyi bir ses deneyimi yaşatamaz. Fakat büyük bir hoparlör için yeriniz yoksa, yüksek kalite raf tipi hoparlörler de işe yarayabilir. Ne kadar alana sahip olduğunuza ve bütçenize bağlı olarak, iki ön hoparlörünüzü kule tipi modellerden tercih etmenizi öneririz. Eğer odanız için kule tipi hoparlörler uygunsa Klipsch RP-8000F, R-6000F, R-610F veya R-620F ürünlerine göz atabilirsiniz. Daha küçük alanlarınız içinse Klipsch RP-600M, R-41M veya R-51M gibi raf tipi hoparlörleri tercih edebilirsiniz.

KEŞFET

MERKEZ KANAL HOPARLÖRLERİ

İyi bir merkez hoparlörü, diyalogları net ve temiz bir şekilde duyabilmeniz için ev sinema sisteminizin ayrılmaz bir parçasıdır. Klipsch Ürün Müdürü Mike Buratto, bu hoparlörlerin önemini şu şekilde açıklıyor; “Filmin tartışmasız en önemli parçası diyalogdur ve diyaloğun %60'ından fazlası merkez kanal hoparlörden gelir. Merkez kanal hoparlörü olmadan hiçbir ev sinema sistemi tamamlanmış sayılmaz.” Merkez için özel olarak tasarlanmış bir hoparlör genellikle geniş ve yatay bir şekildedir. Bu şekil, hoparlörün sesi eşit bir şekilde dağıtmasını ve geniş bir ses sahnesi oluşturmasını sağlar. Mükemmel bir merkez kanal hoparlör deneyimi için Klipsch RP-504C, RP-600C, R-34C, R-52C ve RC 64 ürünlerini tercih edebilirsiniz.

KEŞFET

ARKA KANAL HOPARLÖRLERİ

Arka kanal hoparlörlerinin temel görevi size filmin içindeymişsiniz gibi hissettirmektir. Dinleme konumunuzun hemen arkasına veya yanına yerleştirilen bu hoparlörler, tezahürat yapan kalabalığın içinde arkanızdaki seyirciyi duyabilmenizi veya yanınızdan bir arabanın hızla geçtiğini gerçek anlamda hissetmenizi sağlar. Arka kanal hoparlörler, genellikle daha küçük raf tipi veya duvar içi hoparlör modellerinden tercih edilir. Fakat alanınızın boyutu ve bütçenize göre kule tipi hoparlörleri de kullanabilirsiniz. Klipsch RP-502S, R-41M ve R-51M, size gerçekten kapsamlı bir ses deneyimi sunar. Daha sürükleyici ve sinema benzeri bir ses deneyimi içinse Dolby Atmos® RP-500SA veya R-41SA surround hoparlörleri tercih edebilirsiniz.

KEŞFET

SUBWOOFER

Subwoofer, size çoğu insanın optimal bir sinema deneyimine atfettiği bir kalite olan o "büyük, gür" sesi veren hoparlördür. Ekrandaki tankların veya patlamanın gürültüsünü her duyduğunuzda, tüm vücudunuzda hissedeceğiniz olağanüstü sesi ileten hoparlör subwoofer'dır. Tam anlamıyla bir surround ses deneyimi yaşamak için KIipsch SPL-120, SPL-100, R-100SW, R-10SWi veya R-120SW subwoofer modellerini tercih edebilirsiniz.

KEŞFET

Kendi Sisteminizi Kurun

TV odanızın büyüklüğüne ve bütçenize bağlı olarak farklı boyutlardaki sistemler arasından seçim yapabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, bir dahaki sefere film veya en sevdiğiniz TV programını izlemek için koltuğunuza oturduğunuzda olağanüstü bir ses deneyimi yaşayacaksınız. Standart bir hoparlör sisteminden surround bir ev sinema sistemine geçiş yapmak, ses açısından, 50 inç 720p bir TV’den 75 inç 4K bir TV'ye geçmek gibidir. Başka bir deyişle, sizi bir sinemada yaşayacağınız deneyime çok daha yakın hale getirir. 

Sisteminiz ne kadar büyük olursa, o kadar fazla hoparlöre ihtiyacınız olur ve dolayısıyla o kadar fazla seçeneğiniz olur. Bu seçenekler arasından eviniz için en uygun hoparlörleri seçmenin zor olduğunu farkındayız, tüm sorularınız için deneyim uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Deneyim uzmanlarımızın yardımıyla mümkün olan en iyi ev sinema sistemi için tüm bileşenleri akustik olarak eşleyebilir ve hoparlörlerinizi hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Evinizi Tamamlayacak Klipsch Ev Sinema Sistemini Bulun

KLIPSCH R-610F EV SİNEMA SİSTEMİ

KLIPSCH RP-6000F EV SİNEMA SİSTEMİ

KLIPSCH RP-5000F EV SİNEMA SİSTEMİ

KLIPSCH RP-640 DUVAR ÜSTÜ EV SİNEMA SİSTEMİ

KLIPSCH REFERENCE THEATER PACK 5.0 SİNEMA SİSTEMİ

HANGİ EV SİNEMA SİSTEMİ SİZİN İÇİN DOĞRU?

Klipsch ev sinema sistmelerini karşılaştırın ve sizin için mükemmel ürünü bulun.

KEŞFET

MAĞAZADA DENEYİMLEYİN

Hayal kurmayı bırakın, deneyimleyin. Duymanız ve görmeniz gerekeni en doğru ve en doğal haliyle görün, duyun ve hissedin. Size en yakın deneyim mağazamıza ulaşın.

SİZE YAKIN BİR DENEYİM MAĞAZASI BULUN

Deneyim Mağazalarımız

Tel: 444 0 794

info@hifilife.com

Mağazamızda arama yapın.

Sık aranan